Wyznaj miłość z VitaJuwel
/
/
Wyznaj miłość z VitaJuwel

Wyznaj miłość z VitaJuwel

Dlaczego 14 luty?

14 lutego niemal cały świat obchodzi Walentynki – święto zakochanych. Dlaczego właśnie wtedy? Nie do końca wiadomo. Są dwie wersje odpowiedzi, z których jedna mówi, że właśnie tego dnia zmarł święty Walenty, a druga wskazuje na wspomnienie dnia Płodności i Macierzyństwa, jaki obchodzono w Starożytnym Rzymie właśnie 14 lutego.

Skąd się wzięła nazwa Walentynek?

Nazwa „Walentynki” pochodzi od imienia świętego Walentego. Został on obrany patronem zakochanych, gdyż udzielał potajemnych ślubów młodym mężczyznom, wbrew zakazowi cesarza Rzymskiego, Klaudiusza II Gockiego. Pierwotnie został za to uwięziony, lecz ostatecznie skazano go na śmierć za uzdrowienie i udzielenie ślubu córce strażnika. Legenda głosi, że przed śmiercią święty Walenty zostawił jej karteczkę z podpisem „From your Valentine”, co stanowi pierwowzór dla współczesnych kartek walentynkowych.

Miłość dwojga i nie tylko… 

Choć Walentynki traktuje się przede wszystkim jako święto zakochanych i nawiązują do relacji między dwojgiem ludzi, to miłość może przybierać różne oblicza. Wskazuje na to choćby szeroko rozwinięty aspekt miłości w literaturze, czy sztuce w ogóle. Wyróżnia on miłość rodzicielską, między rodzeństwem, platoniczną, miłość do siebie samego, do natury, czy do Boga. Możemy kochać też przedmioty, podróże, poezję, naukę… To temat bardzo uniwersalny, bo miłość istnieje, od kiedy istnieje ludzkość i będzie istnieć, dopóki istnieć będzie świat w jego naturalnej formie.

Powiedz “kocham Cię” w wyjątkowy sposób 

Bez względu na nasze podejście, Dzień Zakochanych daje sposobność powiedzenia „kocham Cię” w nieco innej formie. To okazja do obdarowania bliskiej osoby czymś wyjątkowym. Zamiast nieprzemyślanego prezentu podaruj swojej ukochanej piękno i zdrowie w jednym, w postaci wyjątkowej biżuterii do wody. Najlepszym wyborem będzie nasza mieszanka Sweetheart: https://vitajuwel.pl/product/via-sweetheart/ lub Love: https://vitajuwel.pl/product/via-love/

Share this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.