Inne oblicze rodzinnych spotkań
/
/
Inne oblicze rodzinnych spotkań

Inne oblicze rodzinnych spotkań

Zatrzymaj się w święta…

Patrzymy, a nie widzimy. Słuchamy, a nie słyszymy. Żyjemy razem, a jakby osobno. Obok siebie. Maxime Chattam powiedział, że rodzina jest silnikiem umożliwiającym podbój świata, a zarazem bunkrem, w którym można się schronić. W czasach pełnych pośpiechu warto na chwilę przystanąć. Poświęcić czas bliskim. Zwolnij. Pomyśl, kiedy ostatnio tak naprawdę spędziłeś czas z rodziną, zjadłeś z nią śniadanie. Bez telefonu w ręce, bez głowy pełnej myśli, bez pośpiechu…

Zbliża się Wigilia – czas odpoczynku, rodzinnych spotkań, wspólnej wieczerzy.  Zjednoczymy się z bliskimi przy rodzinnym stole. Ale czy spotkanie to musi sprowadzać się wyłącznie do konsumpcji? Zwykło się mówić, że człowiek jest tym, co je. Nie jest to w pełni prawdą. Jak zauważył Albert Einstein: „Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.” Człowiek jest więc raczej tym, co pije, bo w siedemdziesięciu procentach składa się właśnie z wody! Dorosła osoba jest w stanie przeżyć bez jedzenia nawet miesiąc, natomiast bez wody – maksymalnie kilka dni. Woda daje życie. Woda JEST życiem.

Noworoczne postanowienia

Nadchodzi koniec roku. Dla wielu to czas podsumowań i nowych postanowień. Czy myślałeś kiedyś, żeby zrobić coś dla innych? Dla przyszłych pokoleń, własnych dzieci i planety. Wystarczy naprawdę niewiele. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien wypić nawet 3 litry, czyli dwie duże butelki wody dziennie. W skali roku daje to 730 butelek, czyli prawie 3 kg plastiku na osobę. A gdyby tak plastik zastąpić czymś bardziej przyjaznym dla środowiska? Czymś wielokrotnego użytku, pozbawionego BPA, czyli związku chemicznego stosowanego w produkcji tworzyw sztucznych…?

Postaw na zero waste. Nie generuj zbędnych odpadów. W końcu najpiękniejsze rzeczy tworzy sama natura. Przebywaj z nią i poznaj prawdziwą siłę jej darów. Zaproś do swojego domu biżuterię do wody Vitajuwel i doświadczaj smaku żywej wody z mocą kryształów. Dziel się  radością i pięknem  z bliskimi – w domu, w pracy, w podróży… I pamiętaj! Natura poradzi sobie bez człowieka, ale człowiek bez natury – nie!

Na spotkania z przyjaciółmi polecamy szczególnie Grande Wellness:  https://vitajuwel.pl/product/grande-wellness/

Share this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.