Kamienie na salonach
/
/
Kamienie na salonach

Kamienie na salonach

Stare jak świat

Nikt z nas nie pamięta początków kamienia. Dlaczego? Ponieważ był tutaj przed nami i zostanie jeszcze długo po nas. Mimo licznie zachodzących zmian, także w środowisku naturalnym, nasze podejście do kamieni raczej się nie zmienia. Od dawna były one bardzo ważnym elementem ludzkiego życia – elementem nie tylko budulcowym. Wszystkie znane nam i nieznane cywilizacje używały kamieni, co doprowadziło do rozwoju, w konsekwencji którego możemy oglądać świat w jego obecnej formie.

Kamienie odgrywają też pewną rolę w religii. Najstarsze religie Wschodu, szczególnie buddyzm i hinduizm, wierzą w reinkarnację, czyli ponowne wcielenie. Wbrew pozorom, wcielenie nie musi odbywać się jedynie w sferze ludzkiej. Zdaniem wyznawców tych religii, dusza może wcielić się też w struktury nieożywione, jak płatek śniegu, kropla rosy, czy właśnie kamień.

Luksus dla NAJ…

Już od dawna kamienie, szczególnie te szlachetne, przeznaczone były dla wybranych. Najmądrzejsi, najbogatsi, najwyżej postawieni: cesarze, monarchowie, carowie – to oni otaczali się kamieniami, czy to w postaci biżuterii, czy zdobień, czy nawet złotych naczyń wysadzanych drogocennymi klejnotami. Oni też budowali sobie domy z kamienia – również te wiecznego spoczynku, na przykład piramidy. Największy na świecie diament – Cullinan – o masie 3106 karatów, czyli 621,2 grama, został odkupiony za 150 tys. funtów szterlingów (sic!) przez rząd Transwalu i w 1907 roku darowany królowi Edwardowi VII z okazji jego 66 urodzin. Ostatecznie, podzielony na 105 części, stał się ozdobą najważniejszych, bo państwowych, insygniów Wielkiej Brytanii.

Kamienie od zarania dziejów były zatem symbolem luksusu, wyróżnikiem, atrybutem możnych tego świata. Nie inaczej jest teraz. Choć kamienie stały się łatwiej dostępne, te najcenniejsze nadal stanowią przedmiot pożądania i wyznacznik prestiżu.

Kamienie nie tylko w salonach…

Przyjęło się, że kamienie, a szczególnie te umieszczone w biżuterii, można spotkać jedynie w salonie jubilerskim. Niezaprzeczalni

e, tam jest ich najwięcej. Wynika to z charakteru branży. Kamienie mogą jednak służyć za ozdobę każdego biura, hotelu, salonu SPA czy salonu fryzjerskiego. Takie dekoracje z pewnością podniosą jego rangę w oczach klienta. Nie chodzi oczywiście o kamienie noszone przez pracowników, lecz inne ozdoby zawierające w sobie te drogocenne klejnoty, na przykład biżuterię do wody. Oprócz funkcji dekoracyjnej, stanowi ona praktyczny element wyposażenia każdego miejsca pracy.

 

Piękno na wyciągnięcie ręki

Niewątpliwie produkty z biżuterią do wody wyglądają nietuzinkowo, przez co podnoszą rangę biura, ale nie jest to ich jedyna zaleta. VitaJuwel oferuje mieszanki klejnotów w różnej kolorystyce: https://vitajuwel.pl/product/karafka-era-inspiracja/ Możliwość ich bezproblemowej wymiany pozwala na dopasowanie fiolek nie tylko do każdego wnętrza, ale także gustu użytkownika lub potencjalnego klienta.

Zaoferowanie wyjątkowej, zrestrukturyzowanej kamieniami, żywej wody, pozwoli także na wyróżnienie się na tle konkurencji. A rozmawiać zawsze warto, szczególnie przy szklance dobrej, czerpanej z nietuzinkowej karafki… wody.

Share this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.