Woda w Twoim biurze
/
/
Woda w Twoim biurze
VitaJuwel w restauracji

Woda w Twoim biurze

Jak podawać wodę w warunkach biurowych?

Podczas spotkań biznesowych, zgodnie z zasadami etykiety, po przywitaniu należy zaproponować partnerowi rozmowy coś do picia. Obok kawy i herbaty w propozycjach pojawia się zazwyczaj także woda. Tę z reguły podaje się w temperaturze 8 – 10°C, choć po wcześniejszym ustaleniu, można dodać kostki lodu. Trzeba jednak pamiętać, że powinny być one wykonane z tej samej wody, którą serwuje się do picia.

Co istotne, nigdy nie podaje się wody z butelek plastikowych, gdyż jest to uznawane za faux pas. Należy wykorzystać pojemniki szklane – karafki lub dozowniki. Jeśli podajemy wodę z bezpośrednio z butelek, wówczas należy zaprezentować ich etykietę gościom. Woda powinna zostać przelana do poręcznej szklanki o grubym spodzie i napełniona do około ¾ wysokości. Szklane naczynia cechują się nie tylko bardziej eleganckim designem – są też ekologiczną alternatywą dla popularnego plastiku.

Jak budować design dzięki wodzie?

Jest wiele aspektów wpływających na odczucia rozmówcy. Jednym z nich jest wygląd całego pomieszczenia, gdzie każdy detal ma swoją rolę do odegrania. W świecie ogromnej różnorodności wszystko może stać się ozdobą, również naczynie do wody. Warte uwagi są w tym aspekcie produkty firmy VitaJuwel, czyli karafki i dozowniki do wody z dodatkiem biżuterii, w postaci szklanych fiolek, wypełnionych mieszankami kamieni szlachetnych. Ich różnorodna kolorystyka pozwoli dopasować karafki do każdego wnętrza. Partnerzy biznesowi, czy klienci docenią nie tylko ich unikatowy design, ale także niewątpliwie łagodny i wyrafinowany smak żywej wody, uzyskiwany dzięki zaaplikowanym klejnotom. O metodzie VitaJuwel można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yd4n5dZ7gSY

Jak wpłynąć na budowanie relacji poprzez sposób podawania wody?

Sposób podania wody to nie tylko element etykiety, czy jedna z uprzejmości do wypełnienia. Oczywiście, można podejść do tego w ten sposób, ale można też tę drobną czynność wykorzystać do zbudowania pozytywnych relacji z rozmówcą. Samo posiadanie eleganckiej karafki na wodę w swoim biurze, podnosi jego rangę, gdyż naczynia te doskonale się prezentują. Sprawiają wrażenie przytulności i luksusu zarazem. Odpowiedni dobór naczynia pozwoli zatem partnerowi rozmowy poczuć się naprawdę wyjątkowo. Szczególnie jeśli sięgniemy po oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania, jak karafki z biżuterią do wody.

Nie tylko na spotkania, czyli kiedy jest czas na wodę?

Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest niezwykle istotne dla jego poprawnego funkcjonowania. Woda daje życie, dlatego ważne jest nie tylko podawanie jej w trakcie spotkań, ale także stały i łatwy dostęp do dozownika przez cały czas pracy. Takie rozwiązanie zachęca do częstszego sięgania po wodę i zapobiega jej nadmiernej utracie. Jest to szczególnie ważne latem, lecz – wbrew pozorom – nie tylko wtedy. Co ciekawe, odpowiednie nawodnienie usprawnia proces myślenia, dlatego warto zaopatrzyć swoje biuro w dozownik na stałe.

Share this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.